KNOWLEDGE HYPERMARKET


Практична робота: Розробка форм

Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас>> Інформатика: Практична робота №9. Створення запитів і звітів за допомогою майстра та в режимі конструктора

Практична робота до предмету Інформатика 11 клас.

Тема «Практична робота: Розробка форм».Розгляд теми: Практична робота №9. Створення запитів і звітів за допомогою майстра та в режимі конструктора


                                            Практична робота: Розробка форм

Форма проведення уроку: колективна практична робота.

Мета роботи: формування знань та початкових практичних навичок створення простих форм та форм з використанням підлеглих у середовищі Microsoft Office Access.

                                           ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ:


I. Створення форми за допомогою Мастера форм.

1. Створити форму для таблиці «Прейскурант»:

01-03-37.jpg

- У вікні бази даних розкрити вкладинку форм -> Натиснути кнопку Создать -> вибрати режим Мастера -> У діалоговому вікні Создание форм вибрати таблицю  «Прейскурант».
 
- До форми включити поля: Марка автомобіля, Модель автомобіля, Ціна поставки. Для цього використовують кнопки: «>» (для вибору одного поля); «>>» (для вибору всіх полів); «<», «<<» (для вилучення зайвих полів).
- Вибрати зовнішній вигляд форми.
- Вибрати стиль форми.
- Вказати ім’я форми «Forma_Preiskutant».

01-03-38.jpg
 
2. Самостійно створити форму «Forma_Prodazi» для таблиці «Продажі», включивши до форми всі поля.
3. Використовуючи кнопку 01-03-39.jpg  у створених формах, додати до кожної таблиці по 2 записи для нових марок авто та нового агента (агент реалізує авто нових марок).
4. Переконатися, що нові записи доповнили таблиці «Продажі» та «Прейскурант».
5. Створити складену форму «Продажі+Прейскурант» зі вставкою підлеглої форми «Продажі». Складену форму створюють для зв’язаних таблиць. Тому варто переконатися, що таблиці «Продажі» та «Прейскурант» зв’язані.

- Створити нову форму для головної таблиці «Прейскурант» та зберегти з ім’ям «Продажі+Прейскурант».
- Зробити активним вікно бази даних на вкладниці Форми.
- Натиснути кнопку Создать -> У діалоговому вікні Новая форма обрати Автоформа: Табличная (або інший зовнішній вигляд підлеглої форми) -> У якості джерела даних обрати таблицю «Продажі» -> Натиснути кнопку «Ок» (відкриється форма «Продажі») -> Закрити щойно створену підлеглу форму, вказавши ім’я форми «Forma_Prodazi».
- Відкрити форму «Продажі+Прейскурант» у режимі Конструктор.
- Розташувати поруч вікна бази даних і форми «Продажі+Прейскурант» у режимі конструктора та перетягнути підлеглу форму «Forma_Prodazi» в кінець області даних головної форми «Продажі+Прейскурант».
Можна скористатись іншим способом створення підлеглої форми:
- Відкрити форму «Продажі+Прейскурант» у режимі Конструктор.

01-03-40.jpg
   
- Збільшити розмір робочої області форми.
- Використовуючи кнопку Подчиненная форма Панелі елементів побудувати прямокутник (місце розташування підлеглої форми).
- З допомогою Майстра підлеглої форми обрати таблицю «Продажі» та всі її поля.

01-03-41.jpg
 
- Вказати ім’я нової підлеглої форми «Forma_Prodazi».

6.    Оформлення складеної форми:

- Файл -> Параметры страницы … -> встановити поля по 15 мм
- Оформлення заголовка форми: у режимі конструктора збільшити область заголовка форми -> Використовуючи кнопку Надпись панелі елементів, ввести назву форми: «Складена форма».
- Вставка об’єкта: Вставка -> Об’єкт … -> вибрати Картинка Microsoft ClipGalary -> змінити розміри малюнка до невеликого значка (у властивостях об’єкта вказати Вписать в рамку для  поля Установка размеров -> Зменшити розміри за допомогою миші.
- Переміщення полів та зміна їхніх розмірів: у режимі конструктора активізувати потрібний елемент форми -> відформатувати як графічний об’єкт.Надіслано учителем інформатики Міжнародного ліцею "Гранд" Чебаном Л.І.

Предмети > Інформатика > Інформатика 11 клас > Створення запитів і звітів за допомогою майстра та в режимі конструктора > Створення запитів і звітів за допомогою майстра та в режимі конструктора. Практикуми, лабораторні, кейси