KNOWLEDGE HYPERMARKET


Реферат - Фольклор. Усна народна творчість

Гіпермаркет Знань>> Зарубіжна література>> Зарубіжна література 5 клас>> Зарубіжна література: Фольклор - усна народна творчість

Реферат до предмету Зарубіжна література 5 клас.

Тема «Фольклор. Усна народна творчість».


З самого малку кожній дитині знайома усна народна творчість. Вже багато століть мами та бабусі наспівують малюкам колискові пісні, спілкуються використовуючи прислів’я та приказки. А підростаючи, дитина з захопленням слухає цікаві казки, всілякі небилиці, щебече скоромовки та розгадує загадки. Все це і є усною народною творчістю або фольклором.


Фольклор

Народна поетична творчість і фольклор з’явилися в глибоку давнину, коли люди ще не вміли читати і писати, і передавали свої знання в усних перекладах. Звичайно згодом народна мудрість знайшла відображення і в творчості.

В перекладі з англійської, фольклор – народна мудрість. До фольклору відноситься не тільки усна народна творчість, але й будь-яке мистецтво. Це можуть бути народні танці, музика, вишивка і тому подібне.

У фольклорі майже завжди присутні елементи театралізації. Під час представлення народних творінь людина намагається підсилити своє виконання мімікою, жестами чи інтонацією. Тому можна сказати, що народна творчість поєднує декілька видів мистецтв.

Але зараз давайте зупинимось на розгляді усної поетичної творчості, до яких належать колискові пісні, прислів’я, приказки, казки та інші народні твори.


Фольклор

• Коломийка. До цього жанру належать коротенькі пісеньки, жартівливої куплетної форми, за своїм змістом нагадують частівки. Здебільшого поширені на Західній Україні.
• Колискова – це пісня, яку співають батьки своїм дітям, щоб вони скоріше заснули. В цих піснях відображається материнська любов до дитини.
• Примовки – це пісенька-промовка для самих маленьких дітей, яка супроводжується грою з ручками та ніжками малюка.
• Пестушка є віршованою промовкою, яка супроводжує рухи малюка.
• Скоромовка складається з невеликого вірша зі складними словами, за допомогою якого можна удосконалити розмовну мову.
• Заклинки – це невеличкі вірші, в яких закликають прихід якогось ритуального свята, наприклад, прихід весни.

До фольклору належить усна народна творчість, яка створювалась людьми та переходила із віст в уста. Коло дитячої колиски мами співали заповнені материнською любов’ю колискові пісні. Потім дитину розважали примовками та пестушками.


Фольклор

Фольклор пройшов тривалий шлях свого історичного розвитку, в якому відображаються різні сторони людського життя. Народний фольклор наповнений багатством та різноманітністю жанрів.

Творчість кожного народу має свої незмінні традиції. Так в українському фольклорі присутні думи і коломийки, а російському притаманні билини та частівки.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 5 клас > Фольклор - усна народна творчість > Фольклор - усна народна творчість. Реферати