KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішкиі до теми: Художня система Бароко

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література >>Зарубіжна література 9 клас>> Зарубіжна література: Бароко як перший загальноєвропейський художній напрям. Європейське і українське бароко. Визначення бароко як літературного напряму.

Фішки для допитливих до предмету Зарубіжна література 9 клас.

Тема «Художня система Бароко».


                                                  Художня система Бароко.

Риси:

1.Універсальність, прагнення до масштабності, що проявляється і на проблемно-тематичному рівні, і вструктурі образів та композицій, що тяжіють до безкінечності.

2.Динамічність. Бароко відзначається внутрішньою напругою і бурхливою динамічністю.

•    світ, що не знає спокою, що розкривається у змалюванні рухомих реальностей: плину води й хмар,  струмків,  водограїв тощо,  а також всіляких змін та метаморфоз;

•    глибший прояв цього динамізму-- напруженість дії, несподіваних її поворотів, а також в розгортанні мотивів всевладдя долі, що безжально грається з людьми.

•    внутрішній чи психологічний динамізм, який полягає в духовній та емоційній рухливості героїв, частих змінах їхнього внутрішнього стану, піднесень і криз, затьмарень і осяянь. Все це виразно простежується і в драмі Кальдерона "Життя - це сон".

3.Тяжіння до контрастів, як формальних - контрастів світла й тіні, радісних і похмурих тонів,   масивних і тендітних форм тощо, так і смислових - миті й вічності, величі й мізерії, всеохоплюючого контрасту життя і смерті.

4.Метафоричність.

(Основне завдання митця - у розкритті зв'язків між речами і явищами. "Будь-який твір мистецтва - метафора", - твердив відомий теоретик бароко, італієць Е.Тезауро
Вважалося, що метафора сприяє пізнанню всього сущого, виражає таємничі зв'язки світового цілого.)

5.Підвищеність тону, прагнення до посиленої емоційної дії.

Експресивність, пишна декоративність, ”перебільшення і надмірності”.
Метою барокових митців було захоплювати й вражати читачів чи глядачів, викликати у них потрясіння, афект, через емоції діяти на розум, свідомість і таким шляхом підпорядковувати її своєму впливові.
    
   Бароко було першим всеєвропейським художнім напрямом, що поширився на всі регіони нашого континенту.

На Україні – Іван Вишенський, Мелетій Смотрицький,
                       Григорій Сковорода.Надіслано учителем зарубіжної літератури Міжнародного ліцею "Гранд" Іванченко Л.М.


Зарубіжна література для 9 класу, підручники та книги з зарубіжної літератури скачати, бібліотека онлайн

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 9 клас > Бароко як перший загальноєвропейський художній напрям. Європейське і українське бароко > Бароко як перший загальноєвропейський художній напрям. Європейське і українське бароко. Фішки для допитливих