KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допитливих до теми «Внутрішні води Північної Америки»

Фішки для допитливих до предмету Географія 7 клас.


Тема "Води суходолу. Основні річкові системи. Великі озера, їх походження".


ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ

***
     Найбільша річка Північної Америки — Міссісіпі, що в перекладі з мови місцевих індіанців означає «батько вод». За довжиною (разом з Міссурі) вона посідає третє місце в світі (6420 км), за площею басейну — четверте, за кількістю води, що скидає в Атлантичний океан, — шосте. При впадінні у Мексиканську затоку утворює велику дельту.
***
      На північному заході Канади несе води у Північний Льодовитий океан річка Маккензі. Назва річці була присвоєна експедицією англійського дослідника Д.Франкліна 1825-1827 рр. на честь Олександра Маккензі, дослідника та торгівця хутром, який у 1789 р. пройшов на човні вздовж усієї течії річки. Сам Маккензі назвав річку Дисаппойнтмент – «розчарування», адже протягом 7-8 місяців на рік вона скута кригою. Мовою аборигенів водойму й досі кличуть «Велика річка».

***
      Великий каньйон (Grand Canyon) – найглибший з каньйонів світу. Знаходиться на плато Колорадо в США. Створений роботою річки Колорадо («червона річка») в товщі вапняків, пісковиків та сланців. Довжина кань йога – 446 км, глибина – до 1800 м! Ширина на рівні поверхні плато 8-25 км, біля дна – менше 1 км (іноді до 120 м). У 1919 році тут був створений національний парк Гранд-Каньйон, який включив частину мальовничої долини річки Колумбія.

***
     Особливе місце серед озер світу за запасами прісної води, розміщенням, господарським та транспортним значенням посідають Великі Північноамериканські озера. Вони сполучені між собою короткими протоками і мають стік через річку Святого Лаврентія в Атлантичний океан. Великих озер п'ять: Верхнє, Гурон, Мічиган, Ері і Онтаріо. Вони утворилися в тектонічних западинах земної кори, поглиблених льодовиком. Це найбільше в світі скупчення прісної води у рідкому стані. В цих озерах зосереджено близько 20 % прісної води планети. Верхнє – найбільше за площею прісне озеро світу. Його площа 84,2 тис. км2, глибина – до 393 м.

***
     Між озерами Ері і Онтаріо на короткій річці Ніагара існує один з п’яти найпотужніших водоспадів світу Ніагарський водоспад, що має висоту лише  51 м. Його назва у перекладі з індіанського означає “земля навпіл”, тобто перепона території. Немало сміливців намагалися подолати це диво природи: у діжці, у гумовій кулі, у канаті над водоспадом. Одні гинули, інші ставали інвалідами.

***
     Велике Солоне озеро – безстічна водойма на заході США. Являє собою залишок давнього океану. Середня глибина невелика – 4,5-7,5 м. Одне з найбільш солоних озер світу. Солоність води коливається від 137 до 300‰. З дна озера ведеться видобуток глауберової солі. На березі озера знаходиться курортне містечко Солт-Лейк-Сіті.
***
     Гірський льодовик Упернавік, що в Гренландії, рекордсмен з-поміж льодовиків світу за швидкістю руху — 38 м на добу, або 14 км на рік.  Льодовик Беринга в горах Аляски має найдовший льодовиковий язик – 170 км!


Збірка конспектів уроків з географії скачати, календарно-тематичне планування, підручники по всім предметам онлайн

Предмети > Географія > Географія 7 клас > Води суходолу Північної Америки. Основні річкові системи. Великі озера > Води суходолу Північної Америки. Основні річкові системи. Великі озера. Фішки для допитливих