KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допитливих до теми «Геологічна будова, рельєф і корисні копалини Північної Америки»

Фішки для допитливих до предмету Географія 7 клас.


Тема "Геологічна будова та рельєф, їх порівняння з Південною Америкою. Роль вулканізму та давнього зледеніння у формуванні сучасного рельєфу. Корисні копалини, закономірності їх поширення".


ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ

***
     В Аляскинському хребті Кордильєр знаходиться найвища точка Північної Америки – гора Мак-Кінлі (6193 м). Гора названа шукачами золота у 1896 р. на честь 25-го президента США Уїльяма Мак-Кінлі.   

***
     Єллоустонський – перший створений у світі національний парк. Він існує з 1 березня 1872 р. Нині парк щороку відвідує майже 3 млн. туристів. Територія відома мальовничими ландшафтами, каньйонами, печерами, вулканічними озерами, гарячими джерелами (половина світу!), грязьовими вулканами та гейзерами. Більша частина парка вкрита застиглою лавою.

***
     У Скелястих горах Кордильєр існує Йєллоустонський національний парк, який відомий своїми височенними гейзерами. Зокрема це: “Велетень” – 91 м, “Пречудесний” – 75 м, “Старий служака” – 50 м. Поруч з гейзерами-велетнями, що викидають воду раз на десятки років, є й маленькі фонтанчики, що б’ють к під землі кожні 3-4 хв. Є гейзери-одинаки, є й групки струменів, що пов’язані підземними ходами. Відомі у парку й гарячі озера, в яких живуть водорості, що підфарбовують воду у різні кольори: зелений, рожевий, жовтий, оранжевий.

***
     Піко де Орісаба – найвищий діючий вулкан Північної Америки. Висота вулкана становить 5737 м. Місцеві жителі називають вулкан Чітлалтепетль – “зоряна гора”. Є багато свідчень про виверження Орісаби протягом ХVІ-ХVІІ ст. Останнє виверження вулкана сталося у 1687 р.   

***
     Попокатепетль – вулкан на півдні Мексики. Назва в перекладі з мови місцевих індіанців означає “гора, що димить”. Висота вулкана становить 5432 м. Попокатепетль – діючий вулкан. Він майже безперервно димить. Територія навколо вулкана проголошена національним парком.   
   
***
     Найактивнішим у Північній Америці є вулкан Ісалько у країні Сальвадор. Його висота — 1885 м. Близько двохсот років він діє безперервно. Виверження повторюються кожні 2-10 хвилин. Цей вулкан служить маяком для моряків.

***
     Аппалачі – старі невисокі гори. Їх відкриття почалося у 1540 р., коли до південно-східного підніжжя вийшов іспанських конкістадор Ернандо де Сото. Аппалачі розміщені в районі колишнього проживання племені індіанців-аппалачів. На їх мові це слово означає – “помори”. З початку ХVІІ ст. гори активно вивчалися, а до кінця ХVІІІ ст. були  пройдені уздовж і поперек.     

***
     Найбільшою в світі карстовою печерою є Мамонтова печера біля західних схилів Аппалач. Загальна довжина її підземних коридорів становить близько 500 км. У печері є мальовничі гроти, глибокі шахти, підземні озера і річки, найдовша з яких Стікс. Знайдена печера була у 1809 р мисливцем, що переслідував пораненого ведмедя.

***
     Північна Америка зазнала дії потужного давнього льодовика, про що свідчить морена – обточені льодовиком камені, принесені з півночі. Льодовики принаймні 4 рази наступали на материк, сповзаючи з півострова Лабрадор. Під час найбільшого Канзаського зледеніння кригою було вкрито 65% площі материка. Товщина шару криги становила 2-3 км. Останній льодовик розтанув 6-10 тис років тому.


Географія для 7 класу, підручники та книги з географії скачати, реферати з географії, бібліотека онлайн

Предмети > Географія > Географія 7 клас > Геологічна будова та рельєф Північної Америки. Корисні копалини > Геологічна будова та рельєф Північної Америки. Корисні копалини. Фішки для допитливих