KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допитливих до теми «Фізико-географічне положення Північної Америки»


Фішки для допитливих до предмету Географія 7 клас.

Тема "Загальні відомості. Своєрідність природи материка, пов’язана з його географічним положенням. Історія відкриття та освоєння Північної Америки. Практична робота: 8 (продовження). Позначення на контурній карті назв основних географічних об’єктів материка".
***
     Біля північно-східних берегів материка є острів Ньюфаундленд. Його назва пов’язана з історією його відкриття. Італієць на англійській службі Джон Кабот у 1497 р плив до берегів материка і раптом побачив берег. Мореплавець прокричав: “Терра-Пріма-Віста”, що італійською означає перша побачена земля. Але англійський переклад назви прижився більше.

***
     Гренландія – найбільший острів у світі. Його площа – 2,2 млн. км2. Це майже у 4 рази більше території України.  Понад 80% острова вкрито льодовиком. Його товщина сягає 3700 м! Біля берегів Гренландії щорічно утворюється 10-13 тис. айсбергів.   
  ***
 
     Гаїті – острів в групі Великих Антильських. Відкритий Х.Колумбом у 1492 році й названий Еспаньйола, оскільки його північні береги нагадували Іспанію. Сучасна назва острова походить з мови місцевих індіанців “Ахіті”, що перекладається як “скелястий”.

***
     Багамські острови – архіпелаг складається з близько 700 коралових островів та понад 2300 коралових рифів і скель. Заселені лише 20 островів. Острови відкриті Х.Колумбом 12 жовтня 1492 року. Іспанці забрали місцевих жителів у рабство й вивезли на острови Куба та Гаїті. Наступні два століття острови були безлюдними та слугували пристанищем для піратів. У 1783-1973 рр. Багами – колонія Великої Британії. Нині острови переживають “туристичний бум” й є відомим зимовим курортом.
***
     Багато загадкових історій існує про Бермудські острови, що лежать в Атлантичному океані на схід від Північної Америки. Вони були відкриті на початку ХVІ ст іспанським мореплавцем Х. Бермудесом і названі ним островами Диявола через важкі умови навігації. З того часу цей район, що називають Бермудським трикутником (його вершинами є Бермудські острови – острів Пуерто-Рико – півострів Флорида) набув сумної слави. Тут безслідно зникли десятки кораблів та літаків разом з їх пасажирами. До того ж жоден з них не подавав сигналу тревоги. Що викликає такі аномальні явища не відомо. Деякі вчені вважають, що тут зароджуються магнітні бурі, тому й неможливим є радіозв’язок. Магнітна стрілка компасу тут вказує не на Північний магнітний полюс Землі, а на географічний північний полюс планети.

***
     У 1500 р португалець Гашпар Кортиріал вперше побував на найбільшому півострові Північної Америки і дав йому назву Терра-ду-Лаврадор, що перекладається, як земля орача. Таку назву португальці дали Лабрадору з надією, що місцевих індіанців можна буде продавати у рабство і примушувати працювати на землі. Проте індіанці виявилися поганими орачами. Не витримуючи важкої роботи, вони помирали. Довелося завозити для роботи на плантаціях негрів з Африки. Але назва півострова збереглася.

***
     Флорида – півострів у 6 разів менший за площею України (115 тис. км2). Вперше з європейців відвідана іспанською експедицією на чолі з Хуаном Понсе де Леоном у 1513 р. Це сталося у день вербної неділі, яка у католиків має назву Флорида Паска – “квітуча паска”. Тобто назва півострова означає “квітуча”. Нині Флорида – великий курортний район Північної Америки. У Флориді на мисі Канаверал знаходиться космодром США, звідки стартують космічні кораблі.

***
     На півдні материка є півострів з цікавою назвою Юкатан, що на мові тутешніх індіанців означає: “Вас не розумію!” Так відповідали місцеві жителі першим європейцям, що питали їх своєю мовою: “Як називається ця земля?” Не розуміючи, про йдеться індіанці й говорили: “Юкатан!”

***
     Гудзонову затоку називають “мішком із кригою”. Її поверхня протягом 10 місяців на рік вкрита льодом.
***
     Назву Аляска мають кілька  географічних об’єктів: півострів, 49-й штат США, затока, тепла морська течія. А перекладається це слово з алеутської мови як китове місце. На Алясці вперше побували росіяни. Тут у ХVІІІ ст. з’явилися їх перші поселення. Після купівлі цих земель США у Росії у 1867 р пропонувалося перейменувати їх в Алеутію, Полярію, Американський Сибір. Проте збереглася стара назва.

***
      У 1992 р людство відзначило 500-річчя відкриття Америки. А чи першим був Христофор Колумб? “Дрібні” багаточисельні доколумбівські відкриття Америки залишили великий слід в історії. Тютюн, родиною якого є Центральна Америка, знайдений у похованнях єгипетських фараонів. Але звідки?
     Є свідоцтва про те, що Америку відвідували задовго до Колумба вікінги, фінікійці і навіть китайці.
     У краєзнавчих музеях США зберігаються знайдені у Північній Америці фінікійські намисто, залізний меч, плита-жертвеник. Мабуть фінікійці побували в Америці ще у ІV ст до н. е.
     У Х ст вікінги плавали крізь Атлантику і досягали Гренландії, якій пізніше дали сучасну назву. Першим з них був житель Ісландії Ерік Рудий, якого вигнали з батьківщини за неспокійний характер.
     Про те, що китайці відвідували західні береги Північної Америки, говорять археологічні знахідки у Каліфорнії. Тут виявили 35-ти кілограмовий камінь, просвердлений у центрі. Саме такий пристрій використовували давні китайці для очищення якірного ланцюга від водоростей, пропускаючи його крізь отвір у камені.

Бібліотека з підручниками та книгами на скачку безкоштовно онлайн, географія для 7 класу скачати, шкільна програма з географії, плани конспектів уроків

Предмети > Географія > Географія 7 клас > Північна Америка. Загальні відомості. Своєрідність природи материка > Північна Америка. Загальні відомості. Своєрідність природи материка. Фішки для допитливих