KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допитливих - Найбільші озера Євразії

Гіпермаркет Знань>>Географія>>Географія 7 клас>> Географія: Найбільші озера Євразії

Фішки для допитливих до предмету Географія 7 клас.

Тема «Найбільші озера Євразії».


Євразійський континент багатий внутрішніми водами. Адже тут знаходиться найбільше озеро світу – Каспійське море, найглибше прісне озеро світу Байкал, найбільші за площею Озеро Балхаш і Ладозьке та найсолоніше Мертве море. Крім озер-гігантів Євразія ще й багата тисячами дрібних озер.

Каспійське море


озера

Найбільшим озером світу є Каспійське море, його площа дорівнює 371 тисячі квадратних кілометрів. Глибина цього озера понад 1000 метрів. Каспій має реліктове походження та являється залишком стародавнього морського басейну, який в давнину через Чорне море з’єднувався зі Світовім океаном. Каспійське море відноситься до озера тому, що воно з усіх боків обмежене сушею.

В Каспійське море впадає понад 130 річок, але жодна з них немає ніякого впливу на озеро, так як воно безстічне. Вода в цьому морі-озері солона, але рівень солоності в рази нижчий від вод океану.

У водах Каспію водиться багато різноманітної риби, тому в його околицях добре розвинена рибна ловля, та знаходиться багато рибних господарств. На просторах озера широкорозвинене судноплавство, де здійснюються транспортні перевезення різних вантажів.

Озеро Байкал


озера

Байкал – є найглибшим озером не тільки на Євразійському континенті, але й в усьому світі. Його глибина сягає 1620 метрів. Це озеро проточне та складається з прісної води.

Байкальська вода унікальна за своїм складом, вона надзвичайно прозора, чиста, слабо мінералізована та насичена киснем. Інколи прозорість води Байкалу становить близько сорока метрів. Озеру Байкал належить 20% всіх світових запасів прісної води нашої планети.

В водах озера мешкають такі представники тваринного світу, яких можна зустріти тільки на Байкалі.

Озеро Балхаш

Неподалік Каспію знаходиться ще одне відоме та велике озеро Балхаш. Унікальність цього водойму в тому, що воно розділене довгою косою навпіл і завдяки різної мінералізації одна частина озера має прісну воду, а інша солону.

Ладозьке озеро


озера

Євразійський континент також славиться озерами льодовикового походження. Багато тисяч років тому, коли льодовик відступив на північ фінської затоки, то на місці цієї улоговини з’явились Ладозьке та Онезьке озера. Ці озера є найбільш прісними серед великих озер. І хоча Ладозьке озеро має порівняно невелику глибину, але оточене льодовиками, і на ньому часто бувають шторми, то його прирівнюють за умовами судноплавства з морем.

Не слід залишати поза увагою і тектонічне Мертве море-озеро, яке являється найбільш солоним озером в світі. Воно розташоване на півночі Аравійського півострова. Солоність його води досягає 260 – 270% та має цілющі властивості.

Предмети > Географія > Географія 7 клас > Найбільші озера Євразії > Найбільші озера Євразії. Фішки для допитливих