KNOWLEDGE HYPERMARKET


Школа Режим дня. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас.Повні уроки>> Українська мова: Розвиток зв”язного мовлення. Тематична група слів „Шкільне приладдя” Повні уроки.<met akeywords>Українська мова, Українська мова скачати, Українська мова урок,Школа Режим дня Слова – дії предметів Повні уроки</metakeywords>

Школа. Режим дня. Слова – дії предметів.
Мета:  Виховувати любов до школи, розвиток уміння планування  розпорядку дня.  Привити розумыння про  слово як основну мовну одиницю; привити наыичку  (практично) позначити словом:  всі предмети, їх ознаки, дію/

Хід уроку

Почнемо урок з веселого мультика, в якому розповідаєтся про цікавинки шкільного життя "на задній парті".Шко́ла (від грецького. σχολή, scholē) — навчальний заклад, основної і повної  загальної, професійної  и специальної  освіти.
Вперше йдеш  у перший клас!
Приклад гарний  ти для нас
Ти  відмінно там навчайся
Знань старанно набирайся!
Вчора були  ви маленькі,
А сьогодні вам  матуся
Білу вишиваночку
Одягнула зраночку
Привела свого синочка
До шкільного ганочку.
Гарна форма личит всім
Личить Василеві
І Даринці і  Катрусі,  -
Всі вони сьогодні в школі.
Доню гарно вбрану
Татко в школу привів
Дуже  хочуть вчитися
Оксанка та Андрій.
Чудовий день це свято знань
Чекають дітки
І  дзвіносок дзень-дзелень
Кличе  до навчання учнів !

Umt9.jpeg

Дата 1 вересня, названий  Днем  знань це початок навчального року в Україні

Як державне воно святкується лише від 1984 р- це досить молоде свято. Давайте розглянемо коріння цого свята в історії. За православними канонами 1 вересня це початок Нового року .

Umt91.jpeg

Про це поговоримо детальніше: існує думка, що Бог закінчив створювати світ  саме 1 вересня.А в звичайному житті— 1 вересня означє початок осені та закінчення основних польових робіт, саме з цієї дати  землероби  можуть  відпочивати .Саме з закінченням польових робіт пов'язаний і вибір 1 вересня як дня початку навчального року, тому що  календар сільськогосподарського життя мав великий вплив на календар життя суспільногочерез те що  сільські жителі становили значну частину населення нашої країни. А день початку навчання в школі було запроваджено 1 вересня 1935 р.З того часу на просторах СРСР -  1 вересня це єдиний для всієї держави .

Umt92.jpeg
День першого дзвоника  або, як його ще часто називають, День знань — важливе свято для всіх школярів, а особливо для тих, хто в цей день іде до школи  перший раз. У всіх країнах, в школах цього дня учителі й викладачі промовляють школярам та студентам напутні слова на черговий (а для когось — перший) навчальний рік, лунає перший символічний дзвоник до початку занять проходять святкові «лінійки». Свято це й для вчителів  яким цей день присвячений, адже саме завдяки їм здобуваються знання.
Режим дня
Раціональний розподіл часу активної діяльності та відпочинку людини протягом дня. Такий розподіл має назву Режим дня. Слухаємо пісеньку про режим дня.


Щоб зберегти і зміцнити здоров'я та забезпечити високу працездатність, особливо в шкільному віці необхідне дотримання режиму дня
Як ви думаєте, що впливає на здоров'я? Режим дня, заняття фізкультурою, правильне харчування, відсутність шкідливих звичок, довкілля. Молодці. Давайте, зараз поговоримо детальніше про кожен пункт.

Umt95.jpeg

Що таке режим дня? Режим дня - це раціональний розподіл часу на всі види діяльність і відпочинку протягом доби. Для чого він потрібний? Для того, щоб менше втомлюватися, щоб  все встигати. Режим дня привчає до порядку

Um961.jpeg
Ось приклад режиму дня


7.00 Підйом
7.00-7.10    Заправка ліжка, вмивання
7.10-7.20    Зарядка
7.20-7.35    Сніданок
7.35-7.45    Готуємось до школу
7.45-8.05    Дорога до школу
8.05-13.15  Навчання
13.15-14.15 Дорога додому і прогулянка
14.15-16.00 Вільний час, відвідання «кружків»
16.00-19.00 Домашнє завдання
18.30-19.30 Допомога по господарству
19.30-20.00 Вечеря
20.00-22.00 Вільний час
22.00Сон Ось послухайте, наскілки важливо дотримуватись режиму дня:

А як потрібно готувати уроки? У кімнаті повинно бути задушливо або провітрено? Провітрено. Тихо або шумно? Тихо. Спочатку потрібно робити важчі або легші уроки? Важкі.  Хлопці, а хто з вас  займається в секціях? В яких? Чи подобаються вам заняття? Ви пішли на них, тому що батьки змусили або самі захотіли? Що вам дають ці заняття? Чи встигаєте ви робити уроки і допомагати по господарству?
 Отже ми знаємо, що режим дня автоматизує життєві процеси і тим самим полегшує і прискорює їх, має суттєве значення для нервової системи і діяльності організму в цілому для цього необхідний режим дня, який повторюється з дня на день,
Якщо відсутній строго встановлений час для підготовки домашніх завдань, учні важко  втягуються в роботу і якість виконання гірша.
 До швидкого  виснаження нервової системи призводить не правильне чергування різних видів діяльності, скорочення тривалості  нічного сну і часу відпочинку, у першу чергу на відкритому повітрі. В результаті вищеперечисленного  працездатність школяра знижена, з часом можуть виникнути різні захворювання, що впливає на причину неуспішності.

Umt93.jpeg

Слова – дії предметів
Урок проводиться  серед природи.
Запитання вчителя  Яка краса погляньте,! Співають пташки, світить сонечко,  шелестить листочками вітерець. Поміркуємо, помріємо,: а про що вони кажуть нам?
Діти відповідають на питання, намагаються висловити свої думки.
Вчитель  Укожного свій голос, своя мова  це правильно. Пташка співає, вітерець шелестить, людина говорить  її мова виражена у словах, а дзюркотить струмочок. Є слова — назви предметів Усе навколо свої слова-імена має. Погляньте, що ви бачите навкруги?
Діти кажуть в голос слова-іменники.
Вчитель. Діти називають ознаки цих предметів. А яке воно — сонечко? (Травичка мурашки,?)
Вчитель. Вірно . Зверніть увагу, що ознаки цих предметів ви теж розповіли словами: і про колір, і про форму , і про інші якості чи ознаки. Саме за кількістю ознак ми визн, впізнати предмет чиачаємо явище, про яке йде мова. Тепер, відгадайте, про що йде мова?
1 загадка
Жовте, гаряче, круглий м'ячик У небі стрибає.
По небу котився,
За хмару зховався. (Сонце)
2 загадка
Пухнастий, маленький,
Вухастий, сіренький,
Лапки має довгі,
Стрибає дуже високо . (Зайченятко)
Діти виділяють, відгадують ознаки предметів

Вчитель. Дії предмета теж можна  означити словами. А що робить сонечко, зайчик? Отже, ми з вами ознайомилися з цією  чудовою галявиною, а й дізналися, що все м предмети, слова-ознаки, слова-дії.

Вчитель. Опишіть  свої почуття. Бачите що на світі є стільки г і тепло сонечка, і шепіт струмка оживають сьогодні , як чудово. Оь сідайте ось тут, на травичці.
Діти сідають напівколом, готують обладнання для праці, намагаються за малюнком скласти розповідь, використовуючи  іменники,  прикметники, дієслова, малюють.

ВчительДавайте прослуаємо оповідання і виілемо слова – дії.
 Джек Лондон: (опис пустелі)
"Темний ялинковий бір похмуро чорнів уздовж обох берегів замерзлої річки. Недавній вітер зірвав із дерев біле покривало інею, і тепер вони мовби тулилися одне до одного, чорні й зловісні в сутінках надвечір'я. глибока мовчанка панувала над краєм, а сам цей край був такий пустельний і непорушний, такий самотній і холодний, що від нього не віяло навіть тугою. Тут чувся сміх, але страшніший за всяку тугу, - сміх невеселий, як сфінксів сміх, сміх, як мороз, холодний і пройнятий жахом перед неминучістю. То владна, затаєна в собі споконвічна мудрість глузувала з життя. З марних його поривань. То була пустеля, жорстока, льодосерда північна пустеля".

Uum99.jpeg

Список використаних джерел:

Урок на тему :Предмети в словах. Виндорської, Н. Д., учителя української мови, м. Вінниця, сш №2
Урок на тему:  «Мовленнєва діяльність» Поліщук І. І., учителя української мови, м. Біла церква,  сш№5.
Леся Вознюк, "Види вправ з розвитку мовлення школярів молодших класів"
Українська мова: енциклопедія.Автор: Коллектив Видавництво "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.
Буквар (підручник)Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза 2007 р.
Рідна мова (підручник) Білецька М.А.,Вашуленко М.С.Видавництво:Освіта 2004 р.
Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво:Мальва-ОСО2005р.

Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


Над уроком працювали

Виндорська Н. Д.

Поліщук І. І.

Пилипенко В.В.Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Письмо. Читання. 1 клас > Школа Режим дня Слова – дії предметів. Повні уроки