KNOWLEDGE HYPERMARKET


Школа Режим дня Слова – назви предметів Казка Івасик Телесик . Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова: Школа Режим дня Слова – назви предметів Казка Івасик Телесик . Повні уроки

 Тема :Школа. Режим дня. Слова – назви предметів. Робота з дитячою  книгою . Казка „Івасик – Телесик”.
Мета: Поглибити знання учнів про (називну) функцію слова. Вчити знаходити слова – назви предметів в тексті, вирізняти їх з-поміж інших слів.
Розвивати фонематичний слух.
Виховувати любов до школи, розвиток уміння планування  розпорядку дня.
Тип уроку: навчально виховний.

Хід уроку

  • Шко́ла (від грецького. σχολή, scholē) — навчальний заклад, основної і повної  загальної, професійної  и специальної  освіти.


Розповідь про  стару школу

Um72.jpeg
Вчитель історії Максим Іванович Тачкін сидів, схиливши голову до журналу, і тихо зловісно перегортав його.
— Викличемо ми... ну, хоч би... Синюхіна Миколу! Синюхін Микола зблід, опустив голову, наблизився до кафедри і відкрив судорожно викривлений рот.
— Ну? — заохотив його Тачкін.
— Я уроку не знаю...— дивлячись у вікно, перелякано заявив Синюхін.
— Так? — зовнішньо здивувався Тачкін. — Чому? Чи не можеш ти мені пояснити?..

Um73.jpeg
Синюхіну Миколі потрібно було пояснити, що система «від цих до цих» і «повторити те, що було задане минулої середи» — настільки суха система, що вона ніяк не могла зацікавити Синюхіна.
Але Синюхин не хотів бути відвертий з вчителем.
— У мене голова хворіла... мама захворіла... в аптеку бігав...
— Ой-ой-ой, — засміявся Тачкін. — Як багато! А по-ставлю-ка я тобі, Синюхін Микола, одиницю. А?
Він подивився уважно в обличчя учневі Синюхіну і, відмітивши на нім досить визначений, позбавлений двозначності, вираз, — відвернувся і задумався...
«Уявляю, як він зараз ненавидить мене. Уявляю, що б він зробив зі мною, якби я був на його місці, а він — на моєму».
* * *
Тримаючи під пахвою журнал, до класу увійшов учень Микола Синюхін і, підскочивши на кафедру, обвів уважним поглядом вчителів, що сиділи з блідими переляканими обличчями на учнівських партах.
Учень Микола Синюхін опустився на стілець, розвернув журнал і, зачекавши одну зловісну хвилину, оглядів ряд сидячих осіб у віцмундирах з блискучими гудзиками...
— Ну, — сказав він. — Кого ж ми викличемо?.. Хіба Іхментьєва Василя?
Вчитель географії Василь Павлович Іхментьєв зіщулився, обсіпав віцмундир і боязко наблизився до кафедри.
— Іхментьєв Василь? — запитав учень Синюхін, оглядаючи вчителя. — Гм... Повинен сказати вам, Іхментьєв Василь, що ваша поведінка і успіхи мене не радують!
— Чому ж? — оторопівши, запитав вчитель. — Чому ж, Микола Степанич? Здається, я стараюся...
— Так? — іронічно посміхнувся Синюхін.— Стараєтеся? Я б цього не сказав... Розумієте, пан Іхментьев... Я людина не дріб'язкова і не прискіпаюся до вас через те, що у вас он зараз відірваний один гудзик віцмундира і рукав вимазаний крейдою... Це дрібниця, до науки що не має відношення, і мені до цих пір соромно за той час, коли за подібні дурниці винні каралися зменшенням відмітки в поведінці. Ні! Не то я хочу сказати, Іхментьєв Василь... А дозвольте запитати вас... Як ви викладаєте? Як вам не соромно? Адже ви отримуєте гроші не за те, щоб дути ночами в гвинт, пити горілку і потім бути на уроки в такому настрої, при якому ніяка географія вам і в голову не іде...
— Я не буду... — тихо пробелькотав вчитель. — Це... не я... Я не винен... Це Тачкін Максим запрошував мене до себе на гвинт... Я і не хотів... а це він все.
Синюхін сердито хлопнув своєю крихітною долонею по кафедрі.
— Майте на увазі, пан Іхментьев, що я заняття шпигунством, зради і доносів на ваших товаришів не допущу! Я не буду цього заохочувати, як заохочували це свого часу ви. Стидно-с! Ступайте на своє місце і розміркуйте гарненько про ваш вчинок. Тачкін Максим!
— Тут! — боязко сказав Максим Іванич.
— Я знаю, що тут. Підійдіть ближче... От так. Зараз один з ваших негідних товаришів наплів на вас, ніби то ви підбивали його грати в карти. Можливо, це і було так, але воно, по суті, мене не стосується. Я не хочу заважати у ваше приватне життя і вводити для цього якийсь безглуздий позашкільний нагляд за вчителями — я стою вище цього! Але повинен вам заявити, що ваше відношення до справи — нижче всякої критиці!
— Чому ж, Микола Степанич? — опустив голову вчитель Тачкін. — Здається, уроки я відвідую акуратно.
— Та чи біс мені в цій вашій акуратності! — нервово закричав Синюхін Микола.— Я говорю про загальне відношення до справи. Ваша сухість, ваш формалізм вбивають у учнів всякий інтерес до науки. Соромитеся! У вас такий цікавий, увлекательний предмет — що ви з нього зробили? Історія народів викладається вами як якийсь розклад потягів. А чому? Тому, що ви не вчитель, а швець! Ні поділа вашого ви не любите, ні учнів. І будьте упевнені — вони народ чуйний і платять вам тим же... Ну, скажіть... що ви задали класу на завтра?
— Від цих — до цих, — прошепотів Тачкін.
— Так, я знаю, що від цих до цих! А що саме?
— Я не... пам'ятаю.
Обличчя Синюхіна Миколи зробилося суворим, нахмуреним. Він сердито схопився, дотягся до вуха вчителя і, нагнувши його голову, потягнув за вухо в кут.
— Неподобство! — кричав він. — Люди у футлярах! Формалісти! Сухарі! Себе засушили і інших сушите! Ось станьте тут в кутку на коліна — можливо, це протверезить небагато вашу порожню голову... А завтра пришліть ваших батьків — я поговорю з ними!
Стоячи на колінах і уткнувши голову в кут, вчитель історії Максим Іванович Тачкін гірко плакав...
«Якщо одиниця, — думав він про себе, — застрелюся!»

Um75.jpeg
* * *
Тачкін посміхнувся собі у вуса, підняв від журналу голову і сказав, звертаючись до пригноблюваного одиницею, розгубленого Синюхіну Миколі.
— Так-то, брат Синюхін. Поставив я тобі одиницю. А якщо моя поведінка тобі чого-небудь не подобається — можеш і ти мені поставити де-небудь одиницю.
Клас засміявся вдалому жарту. Вчитель підняв голову і утомлено сказав:
— Мовчати! На наступний урок — повторите те, що було задане минулої середи.
Десь тріумфально продзвонив дзвінок...

  • Режим дня

Раціональний розподіл часу активної діяльності та відпочинку людини протягом дня. Такий розподіл має назву Режим дня. Щоб зберегти і зміцнити здоров'я та забезпечити високу працездатність, особливо в шкільному віці необхідне дотримання режиму дня
Автоматизує життєві процеси і тим самим полегшує і прискорює їх, має суттєве значення для нервової системи і діяльності організму в цілому для цього необхідний режим дня, який повторюється з дня на день,
Якщо відсутній строго встановлений час для підготовки домашніх завдань, учні важко  втягуються в роботу і якість виконання гірша.
 До швидкого  виснаження нервової системи призводить не правильне чергування різних видів діяльності, скорочення тривалості  нічного сну і часу відпочинку, у першу чергу на відкритому повітрі. В результаті вищеперечисленного  працездатність школяра знижена, з часом можуть виникнути різні захворювання, що впливає на причину неуспішності.

  • Вправи

У довгих словах заховалися короткі знайтіть їх
Носоріг
Шестикутник

Um71.jpeg
Косолапий
Паровоз
Зорепад
Криголам
Лісопарк.
Запишіть їх в зошит.

До яких слів можна підібрати питання хто, або що?

Um74.jpeg
Запишіть слова, які відповідають на питання “хто” або “що”?
Працюємо в парах.
Підберіть як найбільше слів, які б відповідали на питання “хто”.

Um7.jpeg
Скажіть, слова – назви тварин, людей  вдіповідають на які питання?
А назви інших предметів  - на яке питання відповідають?

  • Загадка

Пригадаємо, як називається місяць коли співають веснянки? (Березень).
Запишіть це слово в зошит.
Запишіть  назви тільки весняних місяців.
Праналізуйте слова: березень, квітень, травень.
Назвіть  прикмети весни.
Назвіть предмети які вас оточують.
На які запитання вони відповідають.
Привіт, привіт, пташечко,
На тобі гніздо, а мені щастячко
Тобі на гніздо, а мені на втіху,
Щоб людей і пташок обминало лихо.
Складіть речення із розсипаниз слів:
Весна
Сонце
Пролісок
Пташка
Трава
Літо

  • Казка „Івасик – Телесик”


Були дід та й баба і мали одного хлопчика. Назвали його Івасиком. Він мав і друге ім'я - Телесик. Івасик на річці рибу ловив. Сидів на березі з вудкою і ловив. І прийшла відьма, і його забрала. І принесла його до свої хати. Вона мала там велику обслугу. І сказала:
- Зараз буде смачний обід.
Залишила відьма одну служницю, щоб вона цего Телесика спекла їм на обід. А сама пішла на лови. Служниця напалила в печі і взяла лопату. І сказала Телесикови, би він на ту лопату сідав. А він поклав на лопату руку. Вона сказала:
- Не так.
Він поклав ногу. Вона сказала:
- Не так.
Поклав голову, а вона знов:
- Не так.
А він тоді її каже:
- Покажи, як.
Вона сіла на лопату, а він її шурнув у піч. Шурнув у піч та й заткав заткальницею. А сам пішов з хати і виліз на дерево.
А всі відьми позбігались на обід, витягнули з печі м'ясо, почали їсти. Їли і казали, що дуже смачне. А він згори, з дерева крикнув, що вони їдять відьму. Вони повискакували надвір і почали гризти дерево, щоби його звідти взяти. Уже догризають вони дерево. І надлетіли гуси, і він зачав їх просити:
Гуси, гуси, гусенята, возьміть мене на крилята. І пролетіли перші гуси - не брали його. Другі летіли - не брали. А послідня гуска летіла і взяла Телесика. І принесла його додому. І посадила його гуска на комінку. А в хаті баба зварила пироги і каже:
- Се тобі, діду, а се мені.
А Телесик кричить з комінка:
- А мені?!
Вони, вийшли з хати, побачили Івасика-Телесика і зняли його на землю. І дуже зраділи вони, що повернувся їх синок. І поклали його на столець, і казці конець.Список використаних джерел:
Урок на тему :Слова – назви предметів, Стрільчук Н.М., учителя початкових класів, г. Житомир, сш №5
Урок на тему :Режим дня,Вонсович В.Ж. вчителя Української мови, м. Львів, сш №4
Українські народні казки: Книга 12. Казки Покуття: Ч. І. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. — Тернопіль: Богдан, 2005.Видавництво "Навчальна книга - Богдан" -
Аверченко А. Т., Збірки творів Аркадія Аверченка
Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою (авт. Ребрик Н.Й., Українська мова Борисова Є.Е., Лавер К.М., Рінгер К.В.) видавництво "Світ";
Українська мова: енциклопедія.Автор: Коллектив Видавництво "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.
Граматика української мови. Морфологія Видавництво: Київ "Либідь" 1993р.

Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


Над уроком працювали

Стрільчук Н.М.

Вонсович В.Ж.

Пилипенко В.В.Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Письмо. Читання. 1 клас > Школа Режим дня Слова – назви предметів Казка „Івасик – Телесик”. Повні уроки