KNOWLEDGE HYPERMARKET


Вiльям Шекспiр.Повні уроки
 
(4 промежуточные версии не показаны)
Строка 1: Строка 1:
-
'''[[Заглавная_страница|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Зарубіжна література|Зарубіжна література]]&gt;&gt;[[Зарубіжна література 8 клас. Повні уроки|Зарубіжна література 8 клас. Повні уроки]]&gt;&gt; Зарубіжна література:Вiльям Шекспiр.Повні уроки<metakeywords>Вiльям Шекспiр. Повні уроки, Зарубіжна література, 8 клас</metakeywords>'''  
+
'''[[Заглавная страница|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Зарубіжна література|Зарубіжна література]]&gt;&gt;[[Зарубіжна література 8 клас. Повні уроки|Зарубіжна література 8 клас. Повні уроки]]&gt;&gt; Зарубіжна література:Вiльям Шекспiр.Повні уроки<metakeywords>Вiльям Шекспiр. Повні уроки, Зарубіжна література, 8 клас</metakeywords>'''  
-
'''Тема:''' Вiльям Шекспiр — геніальний англійський драматург і поет доби Відродження. Сонети № 121, 130 <br>'''Мета:''' поглибити знання учнів про сонет; створити атмосферу психічно-емоційного&nbsp; сприйняття поезії В. Шекспіра; удосконалювати навики виразного читання і аналізу поетичного твору; виховувати благородні відчуття.<br>'''Тип уроку:''' навчально - виховний<br>'''Хід уроку:'''<br>Епоха Відродження – це час розквіту людської особи, час географічних, наукових і творчих відкриттів, час титанів: Леонардо да Вінчі, Мікельанджело, Рафаель і звичайно Шекспір з його могутньою драматургією і проникливим ліризмом поезії. Шекспіра – поета дуже високо оцінили вже знавці літератури, що жили в його час. Вони уподібнювали Шекспіра великим письменникам античності. Більшої похвали не можна було придумати в епоху Відродження, коли мистецтво античності вважалося вищим зразком. "...Якби&nbsp; музи знали англійську, вони стали б творити витонченими фразами Шекспіра", - писав про поета його сучасник Франсиз Мерез.
+
'''Тема:''' Вiльям Шекспiр — геніальний англійський драматург і поет доби Відродження. Сонети № 121, 130 <br>'''Мета:''' поглибити знання учнів про сонет; створити атмосферу психічно-емоційного&nbsp; сприйняття поезії В. Шекспіра; удосконалювати навики виразного читання і аналізу поетичного твору; виховувати благородні відчуття.<br>'''Тип уроку:''' навчально - виховний<br>'''Хід уроку:'''  
-
{{#ev:youtube|IkE1etXoZp4&feature}} <br>Творчість Шекспіра увібрала в себе всі найважливіші випромінювання епохи Відродження - естетичні (синтезуючи традиції і мотиви популярних романтичних жанрів, ренесансної поезії і прози, фольклору, гуманістичні і народні драми) і ідеологічні (демонструючи весь ідейний комплекс часу: традиційне уявлення про світовий порядок, погляди захисників феодально-патріархального устрою і політичної централізації, мотиви християнської етики, ренесансні неоплатонізм і стоїцизм, ідеї сенсуалізму і макіавеллізму і ін.).<br><br>''«Так хай же книга говорить з тобою»''.&nbsp; '''В. Шекспір'''<br>Для гуманіста Шекспіра, для його музи любов і дружба були дороговказною зіркою, немеркнучим маяком в бурхливому життєвому морі, орієнтиром в досягненні ідеалу гармонії і відчуттів.<br>Творче завдання. Спробуйте підібрати епіграфи, до сьогоднішньо теми,&nbsp; з сонетів Шекспіра.<br>У комедіях Шекспіра очолює ідеальне, тотожне природному. Звідси спорідненість комедій Шекспіра з літературою романтичного плану: сюжет насичений фольклорними, авантюрними і пасторальними мотивами, основна тема - любов і дружба, основна група персонажів - ліричні і романтичні герої і героїні.<br>Вільям Шекспір – великий англійський драматург і поет епохи Відродження. Найбільший гуманіст свого часу. У творчості відображував все різноманіття життя, вивів безліч характерів, виразив всю повноту людських пристрастей. Перу Шекспіра належить 37 драматичних творів: комедії, історичні хроніки, трагедії і дві поеми. Крім того, ним написано 154 сонети, які відносять до яскравих творінь світової лірики. Шекспір створював їх в період з 1592 по 1598 рік, хоча деякі з них могли з'явитися раніше або пізніше. Це перший період творчості письменника – оптимістичний, тому що в нім переважає радісне сприйняття життя, світлі, життєрадісні фарби.<br>Виразне читання сонета 121, 130.  
+
[[Image:T56s1.jpeg]]<br>Епоха [[Тема_9._Мистецтво_Високого_Відродження.|'''Відродження''']] – це час розквіту людської особи, час географічних, наукових і творчих відкриттів, час титанів: Леонардо да Вінчі, Мікельанджело, Рафаель і звичайно Шекспір з його могутньою драматургією і проникливим ліризмом поезії. Шекспіра – поета дуже високо оцінили вже знавці літератури, що жили в його час. Вони уподібнювали Шекспіра великим письменникам античності. Більшої похвали не можна було придумати в епоху Відродження, коли мистецтво античності вважалося вищим зразком. "...Якби&nbsp; музи знали [[Англійська_мова|'''англійську''']], вони стали б творити витонченими фразами Шекспіра", - писав про поета його сучасник Франсиз Мерез.
 +
 
 +
{{#ev:youtube|IkE1etXoZp4&feature}} <br>Творчість Шекспіра увібрала в себе всі найважливіші випромінювання епохи Відродження - естетичні (синтезуючи традиції і мотиви популярних романтичних жанрів, ренесансної поезії і прози, фольклору, гуманістичні і народні драми) і ідеологічні (демонструючи весь ідейний комплекс часу: традиційне уявлення про світовий порядок, погляди захисників феодально-патріархального устрою і політичної централізації, мотиви християнської [[Этика|'''етики''']], ренесансні неоплатонізм і стоїцизм, ідеї сенсуалізму і макіавеллізму і ін.).<br>[[Image:t26s6.jpeg]]<br>''«Так хай же книга говорить з тобою»''.&nbsp; '''В. Шекспір'''<br>Для гуманіста Шекспіра, для його музи любов і дружба були дороговказною зіркою, немеркнучим маяком в бурхливому життєвому морі, орієнтиром в досягненні ідеалу гармонії і відчуттів.<br>Творче завдання. Спробуйте підібрати епіграфи, до сьогоднішньо теми,&nbsp; з сонетів Шекспіра.<br>У комедіях Шекспіра очолює ідеальне, тотожне природному. Звідси спорідненість комедій Шекспіра з літературою романтичного плану: сюжет насичений фольклорними, авантюрними і пасторальними мотивами, основна тема - любов і дружба, основна група персонажів - ліричні і романтичні герої і героїні.  
 +
 
 +
[[Image:T56se2.jpeg]]<br>Вільям Шекспір – великий англійський драматург і поет епохи Відродження. Найбільший гуманіст свого часу. У творчості відображував все різноманіття життя, вивів безліч характерів, виразив всю повноту людських пристрастей. Перу Шекспіра належить 37 драматичних творів: комедії, історичні хроніки, трагедії і дві поеми. Крім того, ним написано 154 сонети, які відносять до яскравих творінь світової лірики. Шекспір створював їх в період з 1592 по 1598 рік, хоча деякі з них могли з'явитися раніше або пізніше. Це перший період творчості письменника – оптимістичний, тому що в нім переважає радісне сприйняття життя, світлі, життєрадісні фарби.<br>Виразне читання сонета 121, 130.  
 +
 
 +
[[Image:T56se3.jpeg]]
*'''Бесіда по виявленню рівня сприйняття лірики.'''
*'''Бесіда по виявленню рівня сприйняття лірики.'''
Строка 9: Строка 15:
{{#ev:youtube|jzD6BARO8yE}}{{#ev:youtube|NMKBsJ0Lry0}}  
{{#ev:youtube|jzD6BARO8yE}}{{#ev:youtube|NMKBsJ0Lry0}}  
-
•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чим вам близькі поетичні рядки прослуханих сонетів? <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Які сонети Шекспіра ви знаєте?<br>Сонети Шекспіра, судячи з усього автобіографічні. Хто вона, «смуглява леді» шекспірівських сонетів? Які стосунки у поета були з цією жінкою? Хто надихнув його на створення настільки пристрасних і гірких рядків? І чому в них так багато відчаю, печаль і ревнощів? Із цього приводу впродовж 19-20 століть висловлювалися різні припущення. В кінці 19 століття особливо популярна була версія про те, що під образом “смуглявої леді” ховається придворна пані – королеви Єлизавети Мері Фіттон, яку Шекспір міг зустріти в крузі Вальтера Релі, знаменитого в ту пору в Англії воїна, поета і мандрівника, або серед оточення відомого мецената лорда Саутгемптона.<br>У комедіях Шекспіра панує ідеальне, тотожне природному, звідси спорідненість комедій Шекспіра з літературою романтичного плану: сюжет насичений фольклорними, авантюрними і пасторальними мотивами, основна тема - любов і дружба, основна група персонажів - ліричні і романтичні герої і героїні.<br>Виразність і різноманітність поетичних і драматургічних засобів зробили творчість Шекспіра однією з вершин світового мистецтва.  
+
•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Чим вам близькі поетичні рядки прослуханих сонетів? <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Які сонети Шекспіра ви знаєте?<br>Сонети Шекспіра, судячи з усього автобіографічні. Хто вона, «смуглява леді» шекспірівських сонетів? Які стосунки у поета були з цією жінкою? Хто надихнув його на створення настільки пристрасних і гірких рядків? І чому в них так багато відчаю, печаль і ревнощів? Із цього приводу впродовж 19-20 століть висловлювалися різні припущення. В кінці 19 століття особливо популярна була версія про те, що під образом “смуглявої леді” ховається придворна пані – королеви Єлизавети Мері Фіттон, яку Шекспір міг зустріти в крузі Вальтера Релі, знаменитого в ту пору в Англії воїна, поета і мандрівника, або серед оточення відомого мецената лорда Саутгемптона.  
 +
 
 +
[[Image:T56s4.jpeg]]<br>У комедіях Шекспіра панує ідеальне, тотожне природному, звідси спорідненість комедій Шекспіра з [[Українська_література|'''літературою''']] романтичного плану: сюжет насичений фольклорними, авантюрними і пасторальними мотивами, основна тема - любов і дружба, основна група персонажів - ліричні і романтичні герої і героїні.<br>Виразність і різноманітність поетичних і драматургічних засобів зробили творчість Шекспіра однією з вершин світового мистецтва.  
 +
 
 +
[[Image:T56s5.jpeg]]
*'''Запитання на закріплення нової теми:'''
*'''Запитання на закріплення нової теми:'''
Строка 17: Строка 27:
*'''Домашнє завдання:'''
*'''Домашнє завдання:'''
-
Написати вигадування-мініатюру на тему: «Ліричний герой сонетів Шекспіра». <br>Скласти свою збірку улюблених сонетів Шекспіра.<br>'''Список використаних джерел:'''<br>Урок на тему:&nbsp; Венок шекспировских сонетов. Рябошапка Наталія Богданівна, учитель російської мови та літератури. Дніпропетровська школа № 21.<br>Шекспир Уильям Комедии и трагедии.- М: АГРАФ, 2001.- 864с.<br>Кагарлицкий Юлий Иосифович Шекспир и Вольтер.- М.: Наука, 1980.- 112с.<br>Барг Михаил Абрамович Шекспир и история.- М.: Наука, 1979.- 216с.<br>Козинцев, Григорий Наш современник Вильям Шекспир.- Л.-М.: Искусство, 1966.- 352с.- 2.00<br>Барг Михаил Абрамович Шекспир и история.- М.: Наука, 1976.- 200с.<br>Шекспир и музыка.- Ленинград: Музыка, 1964.- 319с.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].<br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
+
Написати вигадування-мініатюру на тему: «Ліричний герой сонетів Шекспіра». <br>Скласти свою збірку улюблених сонетів Шекспіра.<br>'''Список використаних джерел:'''<br>Урок на тему:&nbsp; Венок шекспировских сонетов. Рябошапка Наталія Богданівна, учитель російської мови та літератури. Дніпропетровська школа № 21.<br>Шекспир Уильям Комедии и трагедии.- М: АГРАФ, 2001.- 864с.<br>Кагарлицкий Юлий Иосифович Шекспир и Вольтер.- М.: Наука, 1980.- 112с.<br>Барг Михаил Абрамович Шекспир и история.- М.: Наука, 1979.- 216с.<br>Козинцев, Григорий Наш современник Вильям Шекспир.- Л.-М.: Искусство, 1966.- 352с.- 2.00<br>Барг Михаил Абрамович Шекспир и история.- М.: Наука, 1976.- 200с.<br>Шекспир и музыка.- Ленинград: Музыка, 1964.- 319с.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br> ----
 +
 
 +
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
 +
 
 +
Рябошапка Н. Б.
 +
 
 +
Пилипенко В.В.
 +
 
 +
----
 +
 
 +
 
 +
 
 +
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>  
 +
 
[[Category:Зарубіжна_література_8_клас]]
[[Category:Зарубіжна_література_8_клас]]

Текущая версия на 12:52, 16 августа 2012

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 8 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література:Вiльям Шекспiр.Повні уроки

Тема: Вiльям Шекспiр — геніальний англійський драматург і поет доби Відродження. Сонети № 121, 130
Мета: поглибити знання учнів про сонет; створити атмосферу психічно-емоційного  сприйняття поезії В. Шекспіра; удосконалювати навики виразного читання і аналізу поетичного твору; виховувати благородні відчуття.
Тип уроку: навчально - виховний
Хід уроку:

T56s1.jpeg
Епоха Відродження – це час розквіту людської особи, час географічних, наукових і творчих відкриттів, час титанів: Леонардо да Вінчі, Мікельанджело, Рафаель і звичайно Шекспір з його могутньою драматургією і проникливим ліризмом поезії. Шекспіра – поета дуже високо оцінили вже знавці літератури, що жили в його час. Вони уподібнювали Шекспіра великим письменникам античності. Більшої похвали не можна було придумати в епоху Відродження, коли мистецтво античності вважалося вищим зразком. "...Якби  музи знали англійську, вони стали б творити витонченими фразами Шекспіра", - писав про поета його сучасник Франсиз Мерез.



Творчість Шекспіра увібрала в себе всі найважливіші випромінювання епохи Відродження - естетичні (синтезуючи традиції і мотиви популярних романтичних жанрів, ренесансної поезії і прози, фольклору, гуманістичні і народні драми) і ідеологічні (демонструючи весь ідейний комплекс часу: традиційне уявлення про світовий порядок, погляди захисників феодально-патріархального устрою і політичної централізації, мотиви християнської етики, ренесансні неоплатонізм і стоїцизм, ідеї сенсуалізму і макіавеллізму і ін.).
T26s6.jpeg
«Так хай же книга говорить з тобою»В. Шекспір
Для гуманіста Шекспіра, для його музи любов і дружба були дороговказною зіркою, немеркнучим маяком в бурхливому життєвому морі, орієнтиром в досягненні ідеалу гармонії і відчуттів.
Творче завдання. Спробуйте підібрати епіграфи, до сьогоднішньо теми,  з сонетів Шекспіра.
У комедіях Шекспіра очолює ідеальне, тотожне природному. Звідси спорідненість комедій Шекспіра з літературою романтичного плану: сюжет насичений фольклорними, авантюрними і пасторальними мотивами, основна тема - любов і дружба, основна група персонажів - ліричні і романтичні герої і героїні.

T56se2.jpeg
Вільям Шекспір – великий англійський драматург і поет епохи Відродження. Найбільший гуманіст свого часу. У творчості відображував все різноманіття життя, вивів безліч характерів, виразив всю повноту людських пристрастей. Перу Шекспіра належить 37 драматичних творів: комедії, історичні хроніки, трагедії і дві поеми. Крім того, ним написано 154 сонети, які відносять до яскравих творінь світової лірики. Шекспір створював їх в період з 1592 по 1598 рік, хоча деякі з них могли з'явитися раніше або пізніше. Це перший період творчості письменника – оптимістичний, тому що в нім переважає радісне сприйняття життя, світлі, життєрадісні фарби.
Виразне читання сонета 121, 130.

T56se3.jpeg

  • Бесіда по виявленню рівня сприйняття лірики.


•    Чим вам близькі поетичні рядки прослуханих сонетів?
•    Які сонети Шекспіра ви знаєте?
Сонети Шекспіра, судячи з усього автобіографічні. Хто вона, «смуглява леді» шекспірівських сонетів? Які стосунки у поета були з цією жінкою? Хто надихнув його на створення настільки пристрасних і гірких рядків? І чому в них так багато відчаю, печаль і ревнощів? Із цього приводу впродовж 19-20 століть висловлювалися різні припущення. В кінці 19 століття особливо популярна була версія про те, що під образом “смуглявої леді” ховається придворна пані – королеви Єлизавети Мері Фіттон, яку Шекспір міг зустріти в крузі Вальтера Релі, знаменитого в ту пору в Англії воїна, поета і мандрівника, або серед оточення відомого мецената лорда Саутгемптона.

T56s4.jpeg
У комедіях Шекспіра панує ідеальне, тотожне природному, звідси спорідненість комедій Шекспіра з літературою романтичного плану: сюжет насичений фольклорними, авантюрними і пасторальними мотивами, основна тема - любов і дружба, основна група персонажів - ліричні і романтичні герої і героїні.
Виразність і різноманітність поетичних і драматургічних засобів зробили творчість Шекспіра однією з вершин світового мистецтва.

T56s5.jpeg

  • Запитання на закріплення нової теми:

Яке враження справили на вас 121, 130 сонет?
Чи зрозумілі проблеми, підняті автором в цих віршах?

  • Домашнє завдання:

Написати вигадування-мініатюру на тему: «Ліричний герой сонетів Шекспіра».
Скласти свою збірку улюблених сонетів Шекспіра.
Список використаних джерел:
Урок на тему:  Венок шекспировских сонетов. Рябошапка Наталія Богданівна, учитель російської мови та літератури. Дніпропетровська школа № 21.
Шекспир Уильям Комедии и трагедии.- М: АГРАФ, 2001.- 864с.
Кагарлицкий Юлий Иосифович Шекспир и Вольтер.- М.: Наука, 1980.- 112с.
Барг Михаил Абрамович Шекспир и история.- М.: Наука, 1979.- 216с.
Козинцев, Григорий Наш современник Вильям Шекспир.- Л.-М.: Искусство, 1966.- 352с.- 2.00
Барг Михаил Абрамович Шекспир и история.- М.: Наука, 1976.- 200с.
Шекспир и музыка.- Ленинград: Музыка, 1964.- 319с.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.

----

Над уроком працювали

Рябошапка Н. Б.

Пилипенко В.В.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 8 клас