KNOWLEDGE HYPERMARKET


Закономірності розміщення корисних копалин. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Географія>>Географія 7 клас. Повні уроки>> Географія:Закономірності розміщення корисних копалин.Повні уроки


Содержание

Тема

  • 16. Закономірності розміщення корисних копалин.

Мета

  • познайомитися із закономірностями розміщення корисних копалин в Африці.


Корисні копалини Африки

Африка – унікальний материк за запасами різноманітних корисних копалин. На його долю припадає: 97% запасів мінералів платинової групи, 95% - хромітів, 92% - алмазів, 81% - марганцевих руд, 68% - фосфоритів, 62% - золота, 40% - бокситів й багатьох інших мінеральних ресурсів.

Гнейс

Гнейс

Алмаз

Алмаз

Залізна руда

Залізна руда

Кристалічний сланець

Кристалічний сланець

Хроміт

Хроміт


Надра Африки багаті на різноманітні корисні копалини. Їх розміщення тісно пов’язане з геологічною будовою окремих частин материка.

Поклади рудних корисних копалин – залізних, мідних, цинкових, олов’яних, хромових руд, золота – приурочені до давнього фундаменту платформи, складеного магматичними і метаморфічними породами. Найбільші їхні родовища зосереджені на півдні і сході Африки, де фундамент залягає неглибоко і руди знаходяться близько від поверхні. Тут, зокрема, розташовані поклади золота та міді, за запасами яких Африка займає перше та друге місця у світі. Африка славиться алмазами – найціннішими дорогоцінними каменями. Їх використовують не тільки як вишукані прикраси, а й як неперевершений за твердістю матеріал. В Африці видобувають половину всіх алмазів світу. Їх поклади відкрито на південно-західному узбережжі та у центрі Африки.Поклади нерудних корисних копалин – кам’яного вугілля, нафти, природного газу, фосфоритів – залягають в осадових породах, що потужним чохлом вкривають знижені ділянки платформи. Величезні родовища нафти відкриті на півночі Сахари і узбережжі Гвінейської затоки. Багаті поклади фосфоритів, з яких виробляють добрива, зосереджені на півночі материка. У осадових товщах є і рудні копалини, що утворилися внаслідок вивітрювання магматичних і метаморфічних порід. Так родовища залізних, мідних, марганцевих руд і золота осадового походження поширені на заході і півдні Африки. Розміщення корисних копалин Африки продовжують вивчати.

Znaliwo.jpg

А ви знали, що … ?

• Найбільший із знайдених алмазів «Куллінан» мав масу 3106 карат, або 621,2 г. Ві н був знайдений у 1905 р.

•Чоловіки африканської народності Ватузі зростом 2 метри або більше

•У державі Того чоловік,який зробив жінці комплімент, має з нею одружитися.

•Серед усіх людей, що живуть на Землі, лише пігмеї та аборигени Андаманових островів (Африка) не підозрюють про існування вогня.

•В дейяких частинах держави Малайя жінки мають гареми чоловіків.

•Західноафриканське плем’я Матабі грає в футбол, єдина відмінність - це м’яч... людський череп.


Testyou.jpg

Перевір себе

1. На території Африки зосереджено близько … покладів алмазів світу:

1)4%

2)92%

3) 30%

2. До рудних корисних копалин відносяться:

1)нафта

2) золото

3) фосфорити

3. Величезні родовища нафти відкриті на … і узбережжі … .

4. За запасами золота Африка посідає …

1)перше місце і світі

2) друге місце у світі

3) третє місце у світі

5. За запасами міді Африка посідає …

1)перше місце і світі

2) друге місце у світі

3) третє місце у світі


Список використаної літератури

1. Кобернік С. Г., Скуратович О. Я.: Географія материків і океанів: Підручник для 7 кл. загальноосвіт.навч. закладів. - К.: Навч. книга, 2002. - 319 с.: іл., карти.

2. Урок Карпюк Г. І. , викладача Українського гуманітарного ліцею КНУ ім. Т. Шевченка

3. Й. Р. Гілецький, М. М. Богович. :Географія.Довідник.

4. Бойко В. М., Міхелі С. В. Географія материків і океанів: Підручник для 7 кл.
Відредаговано і надіслано Мазуренко М.С.


Над уроком працювали

Мазуренко М.С.

Карпюк Г. І.

Микитенко У.Д.Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Географія > Географія 7 клас