KNOWLEDGE HYPERMARKET


Населення, його склад та розміщення. Австралійський Союз - єдина держава на материку. Україна і Австралія. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Географія>>Географія 7 клас. Повні уроки>> Населення, його склад та розміщення. Австралійський Союз - єдина держава на материку. Україна і Австралія. Повні уроки


Содержание

Тема

  • 36. Населення, його склад та розміщення. Австралійський Союз - єдина держава на материку. Україна і Австралія.

Мета

  • ознайомитися із складом і розміщенням населення Австралії.
  • Познайомитися із Австралійським Союзом,а також дізнатися, які зв'язки має Україна з Австралією.

План


1. Населення найменшого материка планети.
2. Австралійський Союз.
3. Україна та Австралія.

Населення найменшого материка планети


Людина з’явилась на материку близько 40 тис. років тому. Учені вважають, що Австралія була заселена людьми з Південно-Східної Азії.

Сучасне населення Австралії охоплює дві основні групи. До першої належать австралійці-аборигени – корінні мешканці материка. Їх відносять до австралоїдної раси. Слово абориген означає корінний мешканець, тубілець. До появи європейців в Австралії жило близько 700 племен аборигенів, які говорили на 200 місцевих мовах. Вони мали багату культуру: міфи, обряди, наскельний живопис, ритуальні  маски і вміли по-особливому розмальовувати тіло. До приходу на материк європейців аборигени перебували на дуже низькому рівні розвитку. Вони не займалися ні землеробством, ні скотарством, не вміли ткати тканини і обробляти метали. Вони жили полюванням, збиральництвом і вели кочовий спосіб життя, переходячи з одного місця на інше.
 

Автралійські аборигени
Автралійські аборигени

У ХІХ ст. Англія оголосила Австралію своєю колонією. Після приходу на материк європейців, більша частина аборигенів була знищена. А тих, що залишилися, стали відтісняти в глиб материка у пустельні райони. Нині корінні мешканці складають лише 1,5 % всього населення Австралії. Вони стали рівноправними громадянами  своєї країни. Частина з них працює на фермах, частина продовжує напівкочовий спосіб життя.

До другої групи належить прийшле населення – англо-австралійці – нащадки колоністів-переселенців з Англії. Нині вони складають основне населення Австралії. В останні десятиліття в Австралії оселилися й переселенці з інших країн Європи, Азії, Африки. Вони принесли сюди багато чого зі своєї культури, побуту, трудових навиків.

Австралійський Союз



 Герб
Герб

 Прапор
Прапор


Площа – 7,7 млн км2
Населення – 20,7 млн чол.
Столиця – Канберра


На території Австралії розташована єдина держава – Австралійський Союз. Окрім материка, до її складу входить також острів Тасманія та низка невеликих островів неподалік берегів материка. Австралійський Союз – шоста за розмірами території країна світу. Нині це вже не колонія, а самостійна незалежна держава, яка входить до складу Британської співдружності націй. Співдружність – це об’єднання держав, яке включає Велику Британію і країни, які були її колоніями. Тому офіційно главою Австралійського Союзу є королева Великої Британії, а державною мовою – англійська.

Маючи величезну площу, Австралійський Союз є малонаселеною країною. Там  проживає лише 19,6 млн чоловік, у той час, коли тільки в одному місті Нью-Йорку (США) або Токіо (Японія) живе 8 млн. Розміщене населення територією нерівномірно. Більшість зосереджена у прибережних районах на сході і південному заході. Пустельні ж центральні та західні райони малонаселені або зовсім безлюдні. Це пов’язано з природними умовами та історією заселення материка європейцями. Більшість австралійців живе в містах, найбільшими з яких є Сідней, Мельбурн, Брисбен, Аделаїда. Столиця – місто Канберра, яке спеціально будувалося для виконання столичної ролі.

 Канберра
Канберра

 Мельбурн
Мельбурн

 Сідней
Сідней



Австралійський Союз належить до високорозвинутих країн світу. Провідне місце в його господарстві належить промисловості, в якій розвинуті всі галузі. На основі різноманітних корисних копалин сформувалася гірничодобувна галузь. З рудних копалин на металургійних комбінатах виплавляють чорні (чавун, сталь) та кольорові метали (алюміній, нікель, олово та ін.). Паливні копалини використовуються для отримання електроенергії на теплових станціях, які разом з гідроелектростанціями дають електрику промисловості, сільському господарству, для побутових потреб населення. Вугілля, золото, залізна руда вивозяться в інші країни світу, найбільше – в Японію. На машинобудівних заводах виготовляють різноманітні машини, прилади, електрообладнання. На підприємствах хімічної промисловості виготовляють хімічні волокна, пластмаси, добрива для сільського господарства. Добре розвинута і харчова галузь: масло- і сироробна, виробництво консервів тощо.


Сільське господарство має високий рівень розвитку. Цікаво, що в Австралії не виявилося дикорослих рослин, які людина могла б вирощувати. Не було й тварин, які можна було б приручити і розводити. Тому корінне населення не знало землеробства і тваринництва аж до приходу європейців, які завезли культурні рослини і домашніх тварин. Так, переселенці з Англії завезли овець. В Австралії саванах і напівпустелях вони цілорічно пасуться на природних пасовищах. Згодом вівчарство стало головною сільськогосподарською галуззю. В Австралії найбільше в світі поголів’я овець. Вона дає понад половини світового настригу високоякісної вовни. Австралійські мериноси – порода овець, яка дає тонку білу вовну завдовжки 10 см, що вважається найкращою у світі за якістю. З однієї вівці настригають до 6,5 кг вовни. В Австралії панує справжній культ вовни – вся країна слідкує за ставками вовняних аукціонів, а на телебаченні існує спеціальний огляд з питань вовни.

Велику рогату худобу (корів) розводять здебільшого у північних і східних районах країни. Більшу частину орних земель засівають пшеницею. В тропічних районах з вологим теплим кліматом розташовані плантації ананасів, бананів, манго. У субтропіках вирощують цукрову тростину, цитрусові, виноград. Сільськогосподарська продукція (морожене м'ясо, масло, сири, пшениця і борошно, цукор, консерви, фрукти) вивозиться в різні країни світу. У прибережних водах морів ловлять рибу, розводять молюсків-перлівниць, устриць.

Значна віддаленість Австралії від інших материків сприяла розвиткові транспорту, особливо авіаційного і морського. Автотранспортом і залізницями здійснюються внутрішні перевезення.

Україна та Австралія


Австралія визнала незалежність України 26 грудня 1991 року. Того ж дня були встановлені дипломатичні відносини між двома країнами.

9 березня 1993 року підписана і набрала чинності двостороння консульська конвенцiя між Україною й Австралійським Союзом.

В Австралії мешкає 150-тисячна українська діаспора. Голова Союзу українських організацій Австралії - Стефан Романів, голова Української громади Вікторії - Юрко Федишин.

20 серпня 2001 року у Києві за адресою вул. Івана Кудрі, 13/2 було відкрито "Українсько-австралійський дім", послугами якого можуть скористатися представники культури, науки, освіти, бізнесових кіл, усі, хто прагне розвивати і зміцнювати українсько-австралійські зв"язки.

Znaliwo.jpg

А ви знали, що…?


•    Суперечка між Сіднеєм і Мельбурном за право бути столицею була вирішена в 1927 р. Назва столиці Канберра на мові аборигенів означає місце зустрічей. Її спроектували як місто-сад, в якому висадили 12 млн дерев. У Канберрі розміщуються державний парламент, посольства іноземних держав, багато адміністративних і культурних центрів. У столиці немає промислових підприємств, натомість багато парків і скверів.
•    Українською католицькою церквою у Сіднеї було збудовано  храм Св. Андрія, в Мельбурні – собов Св. Петра та Павла.
•    У Сіднеї діє декілька ансамблів бандуристів.
•    У Південній  Австралії в м. Аделаїді функціонує музей українського мистецтва та Австралійсько-Українське товариство.

Testyou.jpg

Перевір себе


1.  Сучасне населення Австралії можна поділити на … групи: … , ... … … .

2. На території материка розташовано … держав:
1)одна
2)дві
3) три

3. Столиця Австралійського Союзу – це …
1) Сідней
2) Канберра
3) Віллінгстон.

4. Населення Австралії складає:
1) 90 млн. чол.
2) 50,5 млн. чол.
3)20, 7 млн. чол.

Список використаної літератури

1. Кобернік С. Г., Скуратович О. Я.: Географія материків і океанів: Підручник для 7 кл. загальноосвіт.навч. закладів. - К.: Навч. книга, 2002. - 319 с.: іл., карти.

2. Урок Карпюк Г. І. , викладач Українського гуманітарного ліцею КНУ ім. Т. Шевченка

3. Й. Р. Гілецький, М. М. Богович. :Географія.Довідник.

4. Бойко В. М., Міхелі С. В. Географія материків і океанів: Підручник для 7 кл.



Відредаговано і надіслано Мазуренко М.С.



Над уроком працювали

Мазуренко М.С.

Карпюк Г. І.

Микитенко У.Д.


Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Географія > Географія 7 клас