Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 10 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література:Лев ТОЛСТÓЙ (1828–1910). Повні уроки Тема уроку: Лев ТОЛСТÓЙ (1828–1910). Мета: Ознайомити учнів із життям та творчістю Л. М. Толстого, аналіз філософської думки в творчості письменика. Художня література - криниця самобутньої російської філософії. В прозаїчних вигадуваннях Жуковського і Гоголя, в творіннях Тютчева, Фета, Толстого, Достоєвського, Горького часто розробляються основні філософські проблеми, само собою в їх специфічно російській, виключно практичній, орієнтованій на життя формі.
тісно пов’язана, з ім’ям письменника, він там народився і прожив велику частину життя. Серед родичів письменника - сподвижник Петра I - П. А. Толстой, який був нагороджений , одним з перших в Росії графським титулом. Толстой захопився самостійним вивченням історичної теми , залишає університет, переїжджає з Казані до Ясної Поляни. Потім він відправився до Москви.. Його письменницька діяльність розпочалася в кінці 1850 р : незавершена повість з циганського побуту (рукопис не зберігся) і опис одного прожитого дня ("Історія вчорашнього дня"). Тоді ж була почата повість "Дитинство". У 1859 р. Толстой відкрив в Ясній Поляні школу для сільських дітей, а потім допоміг відкрити більше 20 шкіл в навколишніх селах. Щоб направити їх діяльність на вірну, із його точки зору, дорогу, він видавав педагогічний журнал "Ясна Поляна" (1862).
Толстой бере участь в переписі населення, після чого він написав трактат "Так що ж нам робити?" (1882-1886). В них письменник зробив основний висновок: "...Так не можна жити, не можна так жити, не можна!". Подальша діяльність письменника виражається у написанні релігійно-філософських вигадуваннь: "Критика догматичного богослов’я", "В чому моя віра?", "З'єднання, переклад і дослідження чотирьох Євангелій", "Царство боже у середині вас". Тут письменник не лише показав зміну в своїх релігійно-етичних переконаннях, але і піддав тому, що критичному передивляється головні догмати і принципи учення офіційної церкви. Перший твір Л. Толстой адресував для "простого" народу, це розповідь "Чим люди живі". У 1880 рр. з'являються повісті Толстого "Смерть Івана Ілліча" і "Холстомер" ("Історія коня"), "Крейцерова соната" (1887-1889). У ній, а також в розповіді "Диявол" (1889-1890) і повісті "О. Сергій" (1890-1898) в них висвітлюються проблеми любові і браку, чистота родинних стосунків. Основою соціального і психологічного контрасту є повість Толстого "Господар і працівник" (1895), стилістично пов'язана з циклом його народних розповідей, написаних в 80 рр. Духовно близький Толстому герой його розповіді «Ранок поміщика» (1856) --Дмитро Нехлюдов. Молодий пан вважає, що його покликання -- «бажати робити добро і любити його». Він вирішив присвятити своє життя благородній меті: позбавити селян від бідності, «дати достаток, передати їм освіту... виправити їх пороки, породжені неуцтвом, забобоном, розвинути їх етично, змусити полюбити добро...» Але ця висока мета виявляється недосяжною.
Убогість народну настільки без - гранична, що з допомогою приватної добродійності її неможливо здолати. Він сподівався пожити в природній трудовій обстановці, знайти духовну опору і, можливо, перед кінцем глибше зрозуміти себе і світ. У прощальному листі Толстой звертався до дружини: «...зрозумій повір, що я не міг поступити інакше... Дякую тобі за твоє чесне 48-річне життя зі мною і прошу пробачити мене у всьому чим я був винен перед тобою». В дорозі Толстой захворів запаленням легенів. Довелося зупинитися на станції Остапово Рязанської залізниці (сьогодні -- станція «Лев Толстой»). Протягом тижня це глухе містечко було воістину центром духовних інтересів світу. Там, в будинку начальника станції, вмирав Толстой. Мільйони людей свої помисли і надії зосередили на тому, щоб продовжилося його життя. А царський уряд в цей час терміново переправляв в Остапово жандармів і війська. Серед бюлетенів про стан здоров'я Толстого, тривожних запитів зі всіх кінців Землі залізничний телеграф передавав і такі розпорядження: «Прибути в Остапово із зброєю і патронами...» 'Список використаних джерел: Над уроком працювали Пилипенко В.В. Олійник А. Б. Кандроник А.В. Власенко Н.М.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: