KNOWLEDGE HYPERMARKET


Вітмен – американський поет-новатор.Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 10 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література:Вітмен – американський поет-новатор.Повні уроки
Тема: Життєвий і творчий шлях письменника. Вітмен – американський поет-новатор.

Содержание

Мета:

познайомити учнів з творчістю письменника.
 - розвиток аналітичного мислення учнів;
  - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.

Тип уроку:

навчально - виховний

Хід уроку:

Про письменника

T40vv.jpeg

     Волт Вітмен народився 31 травня 1819 року в Уест Хиллс, Лонг-Айленд. Його батько був теслярем, потім він спробував зайнятися фермерством, але невдало, і в 1823 році сім'я переїхала до Бруклін. Вітмен закінчив лише початкову школу і вже в 12 років поступив на роботу в друкарню, де пропрацював чотири роки. Список професій, які він перепробував протягом подальших двадцяти років, схожий на каталог із збірки його поем: вчитель, редактор декількох газет, друкар, тесляр, агент з продажу нерухомості, господар станційної лавки. У вільний час він багато читав і був пристрасним залицяльником театру і опери. Часу для поглиблених інтелектуальних занять у нього практично не залишалося.


що вас вразило з переглянутого, чи зрозуміли ви мову оригіналу?

T40vv1.jpeg
     Хоча Вітмен не здобув систематичної освіти, він засвоїв філософію свого співвітчизника Р. В. Емерсона, що обгрунтував систему відповідностей між явищами фізичного і духовного світу, а також етичну доктрину «довіри до себе», яка звеличує творчий потенціал кожної людини, наділеного відвагою пізнання і самостійністю думки. Згодом ці ідеї разом з концепціями утопічного соціалізму поетично втілилися в творчості Вітмена. Ще одним його улюбленим заняттям було колекціонування людських доль — він без втоми ходив по вулицях Манхеттена і Брукліна, знайомлячись з молодими людьми і скрупульозно заносячи в свій блокнот їх імена і історії, розказані ними.

T40vv3.jpeg
Завдання:


Що ви зрозуміли, перекажіть суть цього відео рідною мовою.
Що вас вразило?

Зірка всієї творчості

У цих же блокнотах він фіксував і інші спостереження, і все це у результаті злилося в цикл поем під назвою «Листя трави», вперше опублікований в 1855 році. Всю свою подальше життя він шліфував і доповнював цей матеріал. Цей цикл витримав вісім видань. Останнє і підсумкове було опубліковане в 1892 році. У передмові до першого видання поем він виклав свої погляди таким чином: «Американці, незалежно від своєї расової приналежності, у всі часи були, ймовірно, найпоетичнішими в світі людьми. Що там говорити: самі Сполучені Штати — це одна найбільша поема».
Хоча Ральф Емерсон назвав перше видання «Листя трави» «найбільш видатним гімном розуму і мудрості», який будь-коли був створений в Америці, Уїтмену довелося чекати широкого суспільного визнання ще багато-багато років.
T40vv2.jpeg

     Найрадикальнішим нововведенням в «Листі трави» був вільний вірш, який у великій мірі зумовив неуспіх книги у сучасників, що вважали, що поезія неможлива без правильних розмірів і системи рим, обов'язкових в класичній ліриці. Вважаючи, що його вірш має бути природним, як дихання, Уїтмен рішуче відкинув канонічні поетичні форми і заклав основи нової поетики, що отримала інтенсивний розвиток впродовж XX століття, особливо в англомовних країнах.
У 1873 році Уїтмена уразив удар, після якого він залишився частково паралізованим. У 1879 році його здоров'я покращало настільки, що він міг зробити подорож на американський Захід. У 1884 фінансовий успіх видання, що вийшло у Філадельфії, «Листя трави» дозволив поетові купити власний будинок в Кемдене. Через чотири роки з ним стався повторний удар, але Уїтмен продовжував удосконалювати «Листя трави». Як він сам говорив, «в цієї роботи не може бути кінця». Помер він 26 березня 1892 року в Кемдені.

T40vv5.jpeg

Перекажіть вірш рідною мовою

Поезія

Прийнято вважати, що основна тема поезії Уїтмена – Америка, демократія і ідеали свободи, проте це не зовсім так. По-перше, серед циклів, включених в збірку, виділяється один під назвою «Лепеха благовонний» або «Галамус». Він присвячений виключно любові і дружбі. По-друге, майже всі твори Уїтмена – навіть не про країну, а про її людей. Вони пронизані величезною ніжністю і теплотою. Кажучи про будь-яке своєму співвітчизнику, Уїтмен описує його мало не як кращого друга.
Як писав Андрій Ашкеров, «в поезії Уїтмена чоловік звертається до людини, тобто виділяються всі обертону можливості навіть не людини "як такого", а "просто людини». З відмінностями в долі, віці, кольорі, але більшою мірою чоловіки, чим жінки, швидше все-таки молодому, ніж старому. Гомосексуальна естетика в прочитанні Уїтмена відкривається як рід гуманізму. Це особлива розташовано до людей, виражена в бажанні вміщати їх у величезних як горизонт кордонах власного «я». Відомо, що в Уїтмена були романтичні стосунки з чоловіками – наприклад, вашингтонським кондуктором Пітером Дойлем.
Йому присвячений вірш «Проблиск».

T40vv4.jpeg

Это был проблеск в обыденной жизни.
Тогда в таверне среди суеты рабочего люда в поздний зимний вечер, когда я заметил сидящего в углу
Юношу, который любит меня и я его люблю, когда я молча подошел и сел с ним рядом и он мог взять мою руку,
Не обращая внимания на шум вокруг, на хлопанье дверей, на звон стаканов, на ругань и проклятья.
Мы были там лишь двое и почти не говорили, к чему нам были лишние слова.
І, нарешті, останній мотив, який не можливо обминути, – це любов до невидимого читача Уїтмена, але не сучасника, а тому, який візьме його книгу в руки через п'ятдесят або сто років. Можна сказати, що це своєрідний лист в майбутнє: з одного боку, з дня смерті Уїтмена минуло сто сімнадцять років, з іншої – він говорить з нами прямо зараз, поки звучать його вірші.
Сейчас, полный жизни, ощутимый и видимый,
Я, сорокалетний, на восемьдесят третьем году этих Штатов,
Человеку, через столетие - через любое число столетий от нашего
времени
Тебе, еще не рожденному, шлю эти строки, они ищут тебя.
Когда ты прочитаешь их, я - раньше видимый - буду невидим,
Теперь это ты - ощутимый, видимый, понимающий мои стихи, -
ищешь меня,
Ты мечтаешь, как радостно было бы, если бы я мог быть с тобой,
стать твоим товарищем,
Пусть будет так, как если бы я был с тобой. (И не будь слишком
 уверен, что меня с тобой нет.)

T40vv6.jpeg

Список використаних джерел:
1. Урок на тему : Поезія Америки, Волд Вітмен, Кравчук  В. Д., викладача світової літератури Сш. №22 ,м. Житомир.
2. Матеріали з блогу студентки Літературного інституту О. Фельдман.
3.  Крайтон, Майкл Штамм "Андромеда"/ Пер.Перев. с англ. В. Тальми и К. Сенина.- М.: Мир, 2008.- 320с.
4. Литература.- К: Перун, 2007.- 560с.
  5. Литература.- К: Освіта, 2002.- 415с.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


Над уроком працювали
Кравчук В.Д.
Фельдман О.
Пилипенко В.


Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 10 клас